Zapažen uspjeh slatinskih maratonaca

19
1

U nedjelju, 22. siječnja 2012. povodom obilježavanja 19. obljetnice Vojno-redarstvene akcije Maslenica, održan je 8. memorijalni maraton “Da se ne zaboravi”, od Masleničkog mosta do Novigrada, u dužini od 17 km.

Na ovogodišnjem maratonu, na kojem je sudjelovalo 28 natjecatelja iz Hrvatske i Hercegovine, već tradicionalno nastupili su i maratonci sa slatinskog područja.

Ove godine to su:

• Zlatko Milošević iz Nove Bukovice (Hrvatski maraton klub Osijek), koji je u svojoj kategoriji osvojio 3. mjesto u vremenom od 01:39:00;
  • Pavo Tutenov iz Slatine (AK Slatina), koji je u svojoj kategoriji osvojio 4. mjesto u vremenu od 01:19:00;
  • Darko Dolovski iz Dobrovića (individualac), koji je ekipno osvojio 3., a u svojoj kategoriji 2. mjesto u vremenu od 01:08:00.

Slatinski maratonci: Pavo, Darko i Zlatko

Velika podrška našim natjecateljima bio je Ivica Turkalj iz Nove Bukovice, koji ih je pratio te fotografirao na natjecanju.

Slatinski maratonci iznimno su zadovoljni organizacijom te su pozvani na sljedeću memorijalnu utrku koja će se održati 2013. godine povodom 20. obljetnice Vojnio-redarstvene akcije Maslenica.

Pokrovitelji odlaska maratonaca na utrku bili su Radio Slatina, Općina Sopje i Hvidra VPŽ.

Tekst: Darko Dolovski
Fotografije: Ivica Turkalj