Naslovna Novo TKD: Slatini 3 zlata i dvije bronce na 5th Blackbelt Cup u Taekwondou

TKD: Slatini 3 zlata i dvije bronce na 5th Blackbelt Cup u Taekwondou

96
0

U subotu, 09. studenog 2019. godine, u austrijskom gradu St. Polten, održan je 5th Blackbelt Cup u Taekwondou, na kome je sudjelovalo 8 zemalja, 29 klubova i 240 boraca. Za Slatinu se borilo 5 boraca u borbama i specijalnim tehnikama.

Eva Gal nastavlja sa višegodišnjim nizom nepobjedivosti u Taekwondou. Najtežu borbu je imala u polufinalu gdje se borila sa prošlogodišnjom pobjednicom ovog turnira i prvakinjom Mađarske, prvo je završilo neriješeno, da bi Eva u produžetku potpuno deklasirala protivnicu. Finale je odradila rutinski.

Zvijezda turnira je bio Luka Vreš, koji je pobijedio starije i teže protivnike u jako teškim borbama, te osvojio zlato u kategoriji do 40 kg.

Zlato je osvojio i Fran Biščan u kategoriji juniori plus 60 kg u izuzetno teškim borbama.

Stjepan Oskomić je pobijedio jednu borbu, što je bilo dovoljno za treće mjesto.

Stefani Oskomić je u drugom kolu u borbi za polufinale izgubila nepravednom odlukom sudaca i osvojila 3. mjesto.

TKD klub Slatina se posebno zahvaljuje našem bivšem borcu, a još uvijek članu gospodinu Renatu Mikiću, koji nam je pomogao i omogućio odlazak na ovaj izuzetno jak i pozivni turnir.