Naslovna Sport Rukomet – tri utakmice RK Slatine i sve pobjede

Rukomet – tri utakmice RK Slatine i sve pobjede

107
1

U Subotu je u Slatini odigrano 10. kolo 2.HRL Sjever gdje je domaća ekipa RK Slatina pobijedila HRK Borovo rezultatom 29:27 (12:14).

Bila je to još jedna prava prvenstvena utakmica gdje smo od samoga početka dobro igrali, protivnik je bio jako zahtjevan i bio je više puta u vodstvu, ali velika kolektivna borba za svaki dio terena i svaku loptu, i davanje posljednjih atoma snage sa svoj klub donijela još jednu veliku pobjedu.

Svi igrači su dali sve od sebe iako su igrali bez ozlijeđenog kapetana Filipovića, a treba istaknuti i našega vratara Mateja Petrovića koji je nastavio braniti iako je dobio jak udarac u nogu i tako ozlijeđen bio velika prevaga na našu stranu.

U Nedjelju je u Virovitici odiigran 4. krug 1. HMKRL Sjever u kojem je naša narančasta ekipa igrala dvije utakmice i obje pobijedila.

• RK VIDOVEC BIOS – RK SLATINA 13-26 (6-14)

Utakmica gdje smo pokazali vrlo dobru igru od početka do kraja sa raznovrsnim rješenjima u napadu i vrlo solidnom obranom. Premda rezultat ne sugerira tako trebalo je uložiti dosta truda na ovoj utakmici i biti koncentriran, jer svi protivnici su takvi da ako ne igraš i ne daješ sve od sebe gubiš. Na ovoj utakmici smo svi igrali i bilo je lijepo gledati nas.

• RK SLATINA – RK IVANČICA IVANEC 29-21 (15-11)

Ovo nam je bila druga utakmica za redom, no prvih 10 minuta smo igrali kao rijetko kada – brzo i učinkovito napad nam je trajao 5-7 sekundi i davali smo gol, rezultat je 10-5. Nakon toga malo usporavamo i staje nam realizacija čistih šansi, ali uspijevamo održati rezultata u našu korist tako da na poluvrijeme odlazimo sa prednosti od 4 gola. Drugo poluvrijeme držimo prednost, ali jako puno promašujemo čiste šanse što vrlo dobri protivnik koristi i izjednačuje rezultat na 19-19. Usprkos tome pronalazimo snagu i popravljamo realizaciju i pobjeđujemo sa velikih 8 golova razlike. Treba reći da je protivnik imao 8 sedmeraca, a mi niti jedan za što smo mi sami najviše krivi, ali i sudački kriterij je bio takav da je protivnicima dopuštao neograničeno duge napade sve do sedmerca ili gola, ali izvukli smo se i iz toga i idemo dalje.

Sa ove dvije pobijede smo učvrstili četvrto mjesto na tablici sa 7 pobjeda i 2 poraza. Ovim putem želim brz oporavak prijatelju i suigraču Franu Čuriću koji je bolestan i da nam se što prije vrati.

Za dva tjedna u Slatini igramo protiv vrlo jake ekipe RK Bjelovara koja je druga na tablici i nešto slabije RK Ivanjske. Ovo su zadnje utakmica ove godine u našoj dvorani i pozivamo publiku na nas gleda, jer neće nas biti kod kuće do trećeg mjeseca, zato dođite svi u dvoranu i navijajte za nas. Mislim da smo to zaslužili, jer gdje god odemo predstavljamo klub i naš grad u najboljem izdanju i svi hvale našu igru.