Naslovna Novo Eva Gal pobjednica svjetskog kupa u kickboxu – Slatini zlato i tri srebra

Eva Gal pobjednica svjetskog kupa u kickboxu – Slatini zlato i tri srebra

66
0

Od 17. do 19. svibnja 2019. godine u Budimpešti je održan 25. Hungarian World Cup u Kickboxu.

Prijavljeno je 3.160 boraca, 284. kluba iz 39. zemalja. Kickbox je od prošle godine uvršten u Olimpiske sportove pa je značaj ovoga na najvišem nivou.

Eva Gal, je osvojila zlato u kicku, te dva srebra u light contactu u mlađim i starijim kadetkinjama. U semi contactu je osvojila 5. mjesto na zlatni bod od pobjednice turnira, vodeći cijelu borbu i u zadnjoj sekundi dobila opomenu koja je odlucila borbu. Eva se je sa ovim rezultatom plasirala u sam vrh svjetskog kickboxa, a još uvijek je 10 godina mlađa!

Stefani Oskomić, mlada nada TKD kluba Slatina je osvojila srebro u kategoriji djevojčice do 24 kg, pobjedivši dvije borbe, vodeći u finalu do pred sami kraj i nesretno izgubila.

Slatina je osvojila 1 zlato i 3 srebra i time ostavila iza sebe preko 200. TKD klubova iz cijelog svijeta!

Kao i uvijek do sada podršku za odlazak nismo dobili…

Krenuli smo u subotu u 02:00 sata ujutro, cjeli dan proveli u dvorani, ali je zato večera bila vrhunska – kebab sa nogu i spavanje u hotelu sa 5 zvjezdica (čitaj: najeftiniji hostel što smo našli).

Nedelja, opet cijeli dan u dvorani i navečer smo jeli kada smo došli kući.