Naslovna Novo Utrke ulicama grada Slatine 2017.

Utrke ulicama grada Slatine 2017.

330
0

Povodom obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana, dana Grada, Europskog tjedna sporta i početka nastavne godine  Atletski klub “Slatina” i Zajednica sportskih udruga grada Slatine pod pokroviteljstvom grada Slatine su organizirale tradicionalne “Utrke ulicama grada 2017.”

I ove godine utrke su okupile djecu predškolske dobi, učenike osnovnih i srednjih škola i građane.

Na utrkama su sudjelovali: dječji vrtići Zeko i Suncokret, Osnovna škola Josipa Kozarca, Osnovna škola Eugena Kumičića, Katolička OŠ Virovitica, Srednja škola Marka Marulića Slatina i Industrijsko-obrtnička škola Slatina.

Ove godine na Utrkama ulicama grada sudjelovalo je 839 natjecateljki i natjecatelja (371 djevojčica i djevojaka i 468 dječaka i mladića), u svim starosnim kategorijama (ukupno 26 kategorija). Tri prvoplasirana natjecatelja i ove godine osvajaju medalju i majicu, a 4., 5., i 6. mjesto majicu. Uz organizatore, utrke su koordinirali i pratili učitelji i nastavnici tjelesne i zdravstvene kulture osnovnih i srednjih škola.

Tijekom utrka natjecateljima je osigurana liječnička pomoć i pomoć djevojaka članica Crvenog križa Slatina, a regulaciju prometa provodili su Policijska postaja Slatina. Majice za najbrže natjecatelje i ove godine je osigurao grad Slatina na čelu s gradonačelnikom gosp. Denisom Ostrošićem, a medalje Zajednica sportskih udruga grada Slatine.

Tehničku pomoć u organizaciji utrka pružili su: Dobrovoljno vatrogasno društvo Slatina, Javna vatrogasna postrojba Slatina, Slatina Kom i Osnovna škola Eugena Kumičića.Medalje i majice uručivali su dogradonačelnik Bojan Plantak, dogradonačelnica Sanja Mrzljak Jovanić, tajnik Zajednice sportskih udruga grada Slatine, ravnateljica DV Suncokret Snježana Dupan Lovrić, ravnateljica DV Zeko Snježana Vereš, ravnateljica OŠ Eugena Kumičića Božica Majhen i ravnateljica OŠ Josipa Kozarca Ksenija Vujanović Juras.

Zahvaljujemo medijima na objavi poziva za sudjelovanje na Utrkama i praćenju Utrka: Radio Slatina, Slatina.net, Domovina.net, ak-slatina.hr.

Hrvatski olimpijski dan posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora,  10.rujna i danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče tjelesnu aktivnost, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije je bijela majica kao „zastava prijateljstva“, fair playa, prijateljstva i mira.

Europski tjedan sporta inicijativa je Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe. Ove godine održava se po treći put. Glavna tema kampanje za Tjedan sporta je  potaknuti javnost da bude aktivna, pod motom #BeActive! i to ne samo tijekom toga tjedna nego i tijekom cijele godine.

Utrke ulicama grada Slatine ujedno su i događaj u okviru obilježavanja Europskog dana suradnje, koji se obilježava svake godine 21.rujna i koji se ove godine odvija pod sloganom “To go far, go together”.  OŠ Eugena Kumičića provodi projekt u okviru programa INTERREG V-A  HU/HR  pod akronimom STILL što je skraćenica za naziv projekta: Sportske, ICT, i jezične kompetencije u službi očuvanja tradicije obrtništva i konkurentnosti na tržištu rada učenika Slatine i Sigetvara.

Grad Slatina prijavljen je kao grad u kojem će se obilježiti ECDay 2017 ( Europski dan suradnje 2017.).

Rezultati muškarci

2012. godište i mlađi

Redni broj Ime i prezime Vrtić
1 KARLO ŠIKIĆ ZEKO
2 FRAN KIZIVAT  
3 ANDRIJA SERTIĆ ZEKO
4 ROKO MRVA ZEKO
5 LOVRO LOPARAC ZEKO
6 TEO PERIĆ ZEKO

2011. predškolski uzrast

Redni broj Ime i prezime Vrtić
1 VEDRAN ŠEBIJANIĆ ZEKO
2 MIHAEL NOVKOVIĆ ZEKO
3 NIKOLA LOVČANIN ZEKO
4 KARLO MIKIĆ ZEKO
5 DAMJAN MARKOVIĆ ZEKO
6 PATRIK MATIĆ ZEKO

Prvi razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 MARKO JUZUA EK
2 MIHAEL JAKOVIĆ JK
3 GREGOR LAZIĆ JK
4 MARKO BENČINA Kat Vtc
5 MARKO BENEŠ JK
6 MARKO NOVAČIĆ JK

Drugi razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 IVANO BOCOR JK
2 ROKO ĆURIĆ JK
3 LUKA JURLINA JK
4 LEONARDO ČIPČIJA JK
5 NOA SRNOVIĆ JK
6 PETAR ŽIVKOVIĆ EK

Treći razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 FRAN JAKOVIĆ EK
2 DOMAGOJ DROKAN EK
3 LUKA IVKOVIĆ JK
4 MATEJ BUNARKIĆ EK
5 RENATO ŠOŠIĆ EK
6 DAVID VILK EK

Četvrti razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 ERIK TOMAC JK
2 JAN KOŠĆAK JK
3 MARIO METER EK
4 DAVID KRALJ JK
5 EMANEL ŽILAVI JK
6 FILIP COTA EK

Peti razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 NOA JAKOVIĆ EK
2 FILIP HORVAT EK
3 TOMISLAV GERENČIR JK
4 GABRIJEL HODAK JK
5 VLATKO TUTIĆ JK
6 INO PAVIĆ JK

Šesti razredi

Redni broj Ime i prezime Škola
1 ZVONIMIR ŠUNTIĆ JK
2 IVAN BLAŠKOVIĆ EK
3 IVAN KONTIĆ JK
4 LEON JAKIŠIĆ EK
5 DAVOR KIZIVAT EK
6 MATEO NOVAKOVIĆ JK

Sedmi razredi

Redni broj Ime i prezime Škola
1 BENJAMIN MUDRI EK
2 MATIJA POHIBA EK
3 KRISTIAN FERENČAK JK
4 ANTONIO PIPIĆ EK
5 SILVIO MUMLEK EK
6 MANUEL PELIKAN JK

Osmi razredi

Redni broj Ime i prezime Škola
1 IVAN STJEPIĆ JK
2 MARKO ŠUNTIĆ JK
3 FILIP PEJAKOVIĆ JK
4 DAVID JAKIŠIĆ EK
5 DOMINIK KIZIVAT EK
6 MATEJ JUKIĆ EK

1-2 razredi

Redni broj Ime i prezime Škola
1 MARIN ZDELAR SŠMM
2 FILIP GRAHOVAC SŠMM
3 IVOR MIKLOŠEVIĆ SŠMM
4 MATEJ DORINKA SŠMM
5 BORNA RAKITNIČAN SŠMM
6 MISLAV MATIŠIĆ SŠMM

3-4 razredi

Redni broj Ime i prezime Škola
1 SEBASTIJAN HERCEG SŠMM
2 ALEN ŠAPONJA SŠMM
3 KARLO MATOKOVIĆ SŠMM
4 FRAN ĆURIĆ SŠMM
5 FLORIJAN RUPČIĆ SŠMM
6 JURICA LJUBAS SŠMM
7 LEON VILK SŠMM

Građanstvo

Redni broj Ime i prezime  
1 MARINO SUHI  
2 MARIO KRZNARIĆ  
3 SEBASTIJAN HERCEG  
4 ŽELJKO NIKOLIĆ  
5 MARTIN BIŠĆAN

Rezultati žene

2012. i mlađi

Redni broj Ime i prezime Vrtić
1 JANA HRALA SUNCOKRET
2 LUNA BARIŠIĆ ZEKO
3 TENA PRESEČAN ZEKO
4 MAJA BLAŽEVIĆ SUNCOKRET
5 INNA KOZJAK SUNCOKRET
6 SARA CIGLAR SUNCOKRET

2011. predškolski uzrast

Redni broj Ime i prezime Vrtić
1 ANJA JAGARINEC ZEKO
2 PETRA SLAČANAC ZEKO
3 LORENA BOT ZEKO
4 MANUELA BOBANIĆ ZEKO
5 LANA ŠKRNIČKI  
6 BRUNA ŠEBIJANIĆ ZEKO

Prvi razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 KATJA SRBIĆ EK
2 KARLA VALENT EK
3 STEFANI OSKOMIĆ JK
4 ENA PERIĆ JK
5 MIA GRĐAN EK
6 IVONA LJUBAS EK

Drugi razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 MARTA SARTA JK
2 LORENA ŠTRUKLEC JK
3 ANA BUČEK EK
4 MIRNA GRGURIĆ JK
5 INA PAVIĆ JK
6 MARTA RELIĆ JK

Treći razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 EVA GAL JK
2 TENA JURLINA JK
3 ANA TROPŠEK JK
4 DEA VIROVAC EK
5 KIARA SUHI EK
6 MIHAELA SABO JK

Četvrti razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 ELVIRA ŠKRLEC EK
2 PETRA ZVER EK
3 TINA BRAZ EK
4 ANA SEJKORA EK
5 ANA KIZIVAT EK
6 LEONA POHIBA EK

Peti razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 TEA HALUŽAN EK
2 TIA HRŠAK EK
3 VERONIKA VILK EK
4 KARLA MIHALJEVIĆ EK
5 ANTONIJA PETRIČEVIĆ JK
6 HELENA BOŠNJAK JK

Šesti razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 DORA KOPREK JK
2 ANA IVKOVIĆ JK
3 ANAMARIA JOKIĆ EK
4 MARTA MAJER JK
5 KATJA STOPONJA JK
6 ANDREA BEĆAREVIĆ JK

Sedmi razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 TANITA ŠANTALAB EK
2 SIMONA SABLJAK JK
3 IVONA MIJATOVIĆ EK
4 LORENA KRUPNICKI JK
5 HANA REKSA JK
6 VIKTORIJA VELIĆ JK

Osmi razred

Redni broj Ime i prezime Škola
1 DORIJANA DROKAN EK
2 SARA HERCEG EK
3 LORENA MIHALJEVIĆ EK
4 ANA ČURIĆ JK
5 ANJA BENEŠ EK
6 KATARINA BARIŠIĆ EK

1-2 razredi

Redni broj Ime i prezime Škola
1 UNA MARAVIĆ MM
2 MAGALENA BILIĆ IOŠ
3 PATRICIJA KOVAČIĆ MM
4 ANAMARIA MATIĆ MM
5 ANASTAZIJA BAUER MM
6 JOSIPA LUKIĆ MM

3-4 razredi

Redni broj Ime i prezime Škola
1 ELIZABETA TARADEJ MM
2 ANA BENKO MM
3 KRISTINA MAČINKOVIĆ MM
4 ANETA SUHI MM
5 ALEKSANDRA CAREVIĆ MM
6 MAJA DMITROVIĆ MM

Građanstvo

Redni broj Ime i prezime  
1 DOROTEJA SANTI  
2 JASENKA PLANTAK KOTUR

Posebno za istaknuti je uspjeh Une Maravić na Utrkama ulicama grada Slatine, koja je ove godine 10. put osvojila 1. mjesto.

I ove godine na Utrkama je sudjelovao Tomislav Vuković, učenik OŠ Josipa Kozarca i ostvario izvrstan rezultat u kategoriji učenika 8. razreda.

Lijep pozdrav, vidimo se dogodine!

Izvor: Ivan Drokan

(330)



OSTAVITE KOMENTAR

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*