Naslovna Novo Kickboxing: Una Maravić seniorska i juniorska pobjednica svjetskog kupa

Kickboxing: Una Maravić seniorska i juniorska pobjednica svjetskog kupa

129
0

World cup Kickboxing Budimpesta održan je od 18 do 20. svibnja 2018. godine. Sudjelovalo je 38 država, 243 kluba i 2.437 boraca.

Una Maravić je osvojila dva zlata i broncu u tri različite discipline, jedina od svih borkinja na svjetskom kupu:

• Zlato je osvojila u Kick lightu u seniorskoj konkurenciji do 55 kg. Prošla je tri kola bez izgubljenog boda.
  • Zlato je osvojila u Light contactu, juniorke do 55 kg, gdje je pobijedila 4 borbe i time postala najbolja juniorka svjetskog kupa.
  • Broncu je osvojila u Semi contactu do 60 kg, juniorke gdje je pobijedila tri borbe i tijesno izgubila borbu za finale.

Ovim rezultatom Una je najbolja borkinja turnira i plasirala je klub na 50. mjesto od gotovo 250 klubova, čak je 20 država sa više stotina boraca ostalo iza nas. Una je skoro sve borbe rješavala prekidima u prvoj rundi i pokazala tehniku i taktiku u samom svjetskom vrhu.

Klub u zadnje vrijeme trenira u neadekvatnom i neopremljenom prostoru i gotovo bez ikakve financijske pomoći, pa je rezultat s tim još veći.

Eva Gal je osvojila 5. mjesto nesretno izgubivši od pobjednice turnira.

​_

TKD klub Slatina ozbiljno razmišlja o preseljenju u neko drugo mjesto koje će pokazati malo više razumijevanja za ovakve vrhunske rezultate na svjetskom nivou.